Ručníkový den / Towel day

Uctění památky Douglase Adamse a jeho díla - Stopařův průvodce po Galaxii. 
Každoročně 25. května s sebou fanoušci tohoto díla viditelně nosí ručník na důkaz svého stopařství a jako projev díku tomuto anglickému spisovateli.
Co v tento den děláme? Dáme si sraz, poté se přesuneme do Ostravy (kdo bude chtít stopem, jinak dle úvahy). Navštívíme nějakou turistickou atrakci (Zoo, MINIUNI, případně jsou v záloze jiná, finančně méně náročná místa k návštěvě). Součástí výletu je i doprovodný program. Na závěr Tour de pub po Ostravě a pak návrat dle potřeby a schopností patrně v noci nebo ráno vlakem.
 
Proč ručník?
Citováno ze Stopařova průvodce po galaxii:
Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.
 
Nezapoměňte: 
RUČNÍK S SEBOU
&
NEPROPADEJTE PANICE!!