PŘEDČÍTAČ V OPAVSKÉM A HLUČÍNSKÉM DENÍKU

Studentky dělají radost nemocným dětem, čtou jim knížky
Studentky Slezské univerzity Ivana Holešová (vpředu) a Marie Gorylová při čtení dětem v opavské nemocnici. Tentokrát si vybraly ukázku z knihy Eduarda Basse Cirkus Humberto.
Opava – Studenti Slezské univerzity s Asociací studentů a přátel Slezské univerzity vzali projekt Celé Česko čte dětem vážně. Udělali tím radost dětem, hospitalizovaným ve Slezské nemocnici.
 
Ivana Holešová a Marie Gorylová jim před několika dny na jejich přání četly knížku Eduarda Basse Cirkus Humberto. Příběh Antonína Karase a jeho syna Vaška pacienty zaujal a pozorně ho poslouchali. Předčítačky docházejí za dětmi do nemocnice pravidelně v úterý a ve čtvrtek a na výběr mívají pokaždé několik knih.
 
Některé děti poslouchají na lůžku, jiné si při čtení kreslí. Většinou malují podle toho, co zrovna slyší a obrázky pak studentkám dávají. Dílka budou zveřejněná na facebooku opavských předčítačů www.facebook.com/predcitac .
 
Do nemocnice teď chodí pravidelně šest studentů a k nim se připojují i dobrovolníci. Další zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím facebookového profilu projektu Předčítač, facebookového profilu ASPSU a mailem na asociace@centrum.cz. Studentky opavské univerzity si vymyslely ještě akci Daruj dětem ze Slezské nemocnice plyšáka. Hračky může darovat kdokoliv a studentky je pak dětem předají.
 
„K nápadu mě inspirovala kamarádka dotazem, jestli by své už nepotřebné plyšáky mohla darovat dětem v nemocnici," říká iniciátorka a další předčítačka Helena Dlouhá. Při své poslední návštěvě donesly studentky tři tašky různých plyšáků.
 
Autor: Jitka Hrušková
https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/studentky-predcitaji-detem06052012.html