Maraton psaní dopisů společně poběží mladí zastupitelé i studenti

Opava – Nespravedlivě stíhaní či věznění budou mít i letos v Opavě zastání. A to rovnou ze dvou stran. Podpoří je v rámci Maratonu psaní dopisů členové Opavského zastupitelstva mládeže i studenti Slezské univerzity. Také letošní ročník bude mít své filmové předkolo, které se uskuteční přesně na Den lidských práv 10. prosince v galerii PlatzForma Troppau na Dolním náměstí od 16 hodin a veřejné psaní dopisů pak bude následovat v pátek 11. prosince od 15 hodin v Obchodním centru Breda & Weinstein.

Loňský ročník byl pro Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže premiérový a podařilo se napsat a poslat do světa 72 dopisů. Doufáme, že v letošním roce se toto číslo společnými silami podaří překonat.

Maraton psaní dopisů každoročně organizuje Amnesty International, organizace upozorňující na porušování lidských práv ve světě. Pro letošní rok organizátoři vybrali 12 případů z různých koutů světa jako je Saudská Arábie, Barma, Uzbekistán, Kongo či Írán. Také Opavané budou moct podpořit stíhané či vězněné aktivisty napsáním dopisu a přispěním na poštovní známku. Dopisy se píší v anglickém jazyce buď podle předlohy nebo podle vlastního uvážení.

Autor: Milan Freiberg